Wydawca treści Wydawca treści

Drzewostany referencyjne

Ostoje różnorodności biologicznej.

Celem ustanowienia ostoi bioróżnorodności jest zwiększenie różnorodności biologicznej o organizmy związane ekologicznie z obecnością rozkładającego się drewna w ekosystemach leśnych oraz zwiększenie tzw. oporu środowiska, poprzez poprawę warunków bytowania i rozwoju organizmów związanych z rozkładającym się drewnem. Ostoje zostały wyłączone z użytkowania gospodarczego. Jedynie w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach (np. z przyczyn bezpieczeństwa, ppoż., przejezdności dróg itp.) istnieje możliwość prowadzenia w nich cięć, cięcia te jednak nie mogą w żaden sposób naruszać charakteru ostoi.

Materiały do pobrania

·         Wykaz ostoi w Nadleśnictwie Manowo


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Co w lesie huczy?

Co w lesie huczy?

Nadleśnictwo Manowo zaprasza na wydarzenie „Co w lesie huczy?”.

Spotkanie ma charakter warsztatów, podczas których leśnicy opowiedzą jak rozróżnić odgłosy sów, jakie są metody ich poszukiwania i ochrony. Najciekawszą częścią wydarzenia będzie wyprawa do lasu, na nocne nasłuchy! Wszystko będzie możliwe dzięki telefonom komórkowym! Telefon zastępuje magnetofon czy dyktafon i w sam raz nadaje się do stymulacji głosowej sów, czyli wabienia.

Kiedy:

15 marca (piątek) godz. 18.00

Gdzie:

Siedziba Nadleśnictwa Manowo

Program wydarzenia:

- wykład, prezentacja o sowach prowadzona przez leśnika, ornitologa Pawła Taleckiego,

- wyprawa do lasu na nasłuchy,

- rozmowy o sowach i lesie przy ognisku.

Jeżeli chcecie się Państwo wybrać na wydarzenie z dzieckiem, to prosimy, oceńcie wspólnie, czy najmłodsi odkrywcy lasu dadzą radę przejść około 5 km, czy wytrzymają w ciszy, nasłuchując sowy i czy nie boją ciemności. Gdy nie jedna wyprawa do lasu za Wami, to wydarzenie „Co w lesie huczy?” jest właśnie dla Was!