Asset Publisher Asset Publisher

Certyfikaty

Nadleśnictwo Manowo, tak jak wszystkie nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku otrzymało w 1996 roku międzynarodowy certyfikat FSC nadawany przez Radę ds. Dobrej Gospodarki Leśnej ( Forest Stewardship Council ). Certyfikat jest przyznawany na okres 5 lat i był odnawiany kolejno w roku 2002, 2007 i 2012 z ważnością do 28 września 2017r. Otrzymanie certyfikatu świadczy o tym, że gospodarka leśna prowadzona na terenie nadleśnictwa jest zgodna ze standardami ekologicznymi, społecznymi i ekonomicznymi. Świadczy również o tym, że kupowane przez odbiorców drewno, zostało wytworzone w sposób niezagrażający środowisku naturalnemu, z uwzględnieniem stawianych wymagań zrównoważonego rozwoju leśnictwa. W dniu 30.12.2011 r. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku otrzymała drugi  Certyfikat Gospodarki Leśnej PEFC Nr PL PEFC-11/0033. Certyfikat został przyznany przez firmę SGS Polska. Przyznanie certyfikatu świadczy o fakcie, że na terenie RDLP w Szczecinku prowadzona jest gospodarka leśna w zgodzie z kryteriami określonymi w dok. nr 4 Rady PEFC Polska pn.: " Polskie kryteria i wskaźniki trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów dla potrzeb certyfikacji lasów". Certyfikat ważny jest do dnia 29.12.2014 r.

W.Stokrocki

 
 

 
 

 

 
 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Co w lesie huczy?

Co w lesie huczy?

Nadleśnictwo Manowo zaprasza na wydarzenie „Co w lesie huczy?”.

Spotkanie ma charakter warsztatów, podczas których leśnicy opowiedzą jak rozróżnić odgłosy sów, jakie są metody ich poszukiwania i ochrony. Najciekawszą częścią wydarzenia będzie wyprawa do lasu, na nocne nasłuchy! Wszystko będzie możliwe dzięki telefonom komórkowym! Telefon zastępuje magnetofon czy dyktafon i w sam raz nadaje się do stymulacji głosowej sów, czyli wabienia.

Kiedy:

15 marca (piątek) godz. 18.00

Gdzie:

Siedziba Nadleśnictwa Manowo

Program wydarzenia:

- wykład, prezentacja o sowach prowadzona przez leśnika, ornitologa Pawła Taleckiego,

- wyprawa do lasu na nasłuchy,

- rozmowy o sowach i lesie przy ognisku.

Jeżeli chcecie się Państwo wybrać na wydarzenie z dzieckiem, to prosimy, oceńcie wspólnie, czy najmłodsi odkrywcy lasu dadzą radę przejść około 5 km, czy wytrzymają w ciszy, nasłuchując sowy i czy nie boją ciemności. Gdy nie jedna wyprawa do lasu za Wami, to wydarzenie „Co w lesie huczy?” jest właśnie dla Was!