Asset Publisher Asset Publisher

Użytki ekologiczne

Użytek ekologiczny „Rozworowskie Szuwary" jest to obszar o łącznej powierzchni 6,96 ha. Leży nad Jeziorem Rackim pomiędzy wsiami Wyszewo i Wiewiórowo w Gminie Manowo. Został ustanowiony Uchwałą Rady Gminy Manowo 26.11.2009r. Celem ochronnym jest zachowanie ze względów przyrodniczych, naukowych, dydaktycznych, krajobrazowych i turystycznych ekosystemu torfowiskowego, a w szczególności ochrona stanowisk rzadkich gatunków roślin takich jak: kłoć wiechowata, grążel żółty, grzybień biały, rosiczka okrągłolistna, turzyca obła, turzyca nitkowata, bobrek trójlistkowy, pływacz drobny, ponikło sutkowate, jeżogłówka najmniejsza i widłak wroniec.

 

 

 

 


 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Konferencja 2025 - Społeczne uwarunkowania gospodarki leśnej

Konferencja 2025 - Społeczne uwarunkowania gospodarki leśnej

Informacja o konferencji naukowej
 
Nadleśnictwo Manowo jest organizatorem konferencji naukowej pt. „Społeczne uwarunkowania gospodarki leśnej – komunikacja i dialog”, która odbędzie się w dniach 5–6 czerwca 2025 roku w Mielnie.
Celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy na temat społecznych aspektów gospodarki leśnej oraz zainicjowanie otwartego dialogu pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami.
 
Program obejmuje wykłady teoretyczne oraz warsztaty praktyczne, poświęcone:
• analizie wpływu gospodarki leśnej na rozwój społeczny i środowisko,
• promocji współpracy między leśnikami, naukowcami i lokalnymi społecznościami,
• opracowaniu rekomendacji dla zrównoważonego leśnictwa,
• zwiększeniu zaangażowania społecznego w działania proekologiczne.
 
Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo już 5 czerwca 2025 roku od godziny 10:00 – dostępnej pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=NlHQ2V65-x4 lub poprzez zeskanowanie załączonego kodu QR.
 
Relacje medialne i transmisje posłużą szerokiemu upowszechnieniu przesłania konferencji, wzmacniając wizerunek Lasów Państwowych jako instytucji otwartej i odpowiedzialnej społecznie.
 
Konferencja jest finansowana ze środków Lasów Państwowych oraz dofinansowana przez Polskie Towarzystwo Leśne Oddział w Szczecinku oraz @Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ze środków przeznaczonych na edukację ekologiczną.