Asset Publisher Asset Publisher

Łowiectwo

Teren administrowany przez Nadleśnictwo Manowo podzielony jest na osiem obwodów łowieckich. Siedem z nich jest wydzierżawionych kołom łowieckim takim jak: „Bekas", „Jeleń", „Bażant", „Żerań". „Oręż" i „Trop". Jeden obwód wyłączony jest z wydzierżawienia i użytkowany jest jako Ośrodek Hodowli Zwierzyny Zarządu Okręgowego PZŁ w Koszalinie. Nadleśnictwo nadzoruje bezpośrednio gospodarkę łowiecką nad dwoma wydzierżawionymi obwodami („Jeleń" i „Bażant"). Nad pozostałymi wydzierżawionymi obwodami nadzór sprawują nadleśnictwa ościenne. Natomiast nad obwodem OHZ czuwa Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku. Nasze obwody łowieckie zostały zakwalifikowane do obwodów o średniej jakości. Najważniejszą zwierzyną łowną są jelenie, sarny i dziki. Od kilku lat w części zachodniej nadleśnictwa żyją również introdukowane daniele.

 

M.Traczyński


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Konferencja 2025 - Społeczne uwarunkowania gospodarki leśnej

Konferencja 2025 - Społeczne uwarunkowania gospodarki leśnej

Informacja o konferencji naukowej
 
Nadleśnictwo Manowo jest organizatorem konferencji naukowej pt. „Społeczne uwarunkowania gospodarki leśnej – komunikacja i dialog”, która odbędzie się w dniach 5–6 czerwca 2025 roku w Mielnie.
Celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy na temat społecznych aspektów gospodarki leśnej oraz zainicjowanie otwartego dialogu pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami.
 
Program obejmuje wykłady teoretyczne oraz warsztaty praktyczne, poświęcone:
• analizie wpływu gospodarki leśnej na rozwój społeczny i środowisko,
• promocji współpracy między leśnikami, naukowcami i lokalnymi społecznościami,
• opracowaniu rekomendacji dla zrównoważonego leśnictwa,
• zwiększeniu zaangażowania społecznego w działania proekologiczne.
 
Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo już 5 czerwca 2025 roku od godziny 10:00 – dostępnej pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=NlHQ2V65-x4 lub poprzez zeskanowanie załączonego kodu QR.
 
Relacje medialne i transmisje posłużą szerokiemu upowszechnieniu przesłania konferencji, wzmacniając wizerunek Lasów Państwowych jako instytucji otwartej i odpowiedzialnej społecznie.
 
Konferencja jest finansowana ze środków Lasów Państwowych oraz dofinansowana przez Polskie Towarzystwo Leśne Oddział w Szczecinku oraz @Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ze środków przeznaczonych na edukację ekologiczną.