Asset Publisher Asset Publisher

Struktura organizacyjna

Osoby funkcyjne.

Stanowisko Imię i nazwisko
Nadleśniczy Piotr Nowak
Zastępca Nadleśniczego Wojciech Stokrocki
Główny Księgowy Justyna Wietecha

Inżynier Nadzoru

Inżynier Nadzoru

Eugenia Szablińska - Kruszczyńska

Tomasz Kapustyński

Sekretarz

Anna Dacko

Komendant Straży Leśnej Adrian Surawski
   

Kompetencje.

  1. Dział Gospodarki Leśnej:
    - sprzedaż drewna,
    - użytkowanie lasu,
    - hodowla i ochrona lasu,
    - stan posiadania,
    - edukacja przyrodniczo-leśna,
    - bhp itp.
    - dzierżawy
     
  2. Dział Administracyjno-Gospodarczy:
    - inwestycje i remonty,
    - gospodarka bytowa,
    - gospodarka administracyjna biurem nadleśnictwa,
     
  3. Dział Finansowo-Księgowy:
    - prowadzenie księgowości,
     
  4. Straż Leśna:
    - szkodnictwo leśne itp.
  5. Specjalista ds. pracowniczych:
    - sprawy kadrowe
    - szkolenia
    - sprawy socjalne.

Podział Nadleśnictwa na leśnictwa wg stanu na 01.01.2016 r.

 

Nr Obręb
Leśny
Nazwa
Leśnictwa
Powierzchnia
[Ha]
1 Manowo Zacisze 1 731
2   Manowo 1 620
3   Niedalino 1 710
4   Dunowo 1 087
5   Rosnowo 1 811
6   Kościernica 1 370
7   Mokre 1 347
8   Lubiatowo 1 313
9   Rekowo 1 606
10   Wyszewo 1 561
11   Osetno 1 279
12   Mostowo 1 514
  Razem   17 949

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Szósta edycja akcji #sadziMY - posadź drzewo z leśnikami

Szósta edycja akcji #sadziMY - posadź drzewo z leśnikami

Już 12 kwietnia odbędzie się szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek

Już 12 kwietnia odbędzie się szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Można je otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Izolują też od zgiełku i pyłu cywilizacji, dają cień, spokój i regenerują nasze siły witalne. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny i uniwersalny surowiec – drewno, który ma ponad 30 tysięcy zastosowań.

Praca, a często i życie leśników, są nieodzownie związane z drzewami. To my inicjujemy naturalne odnowienia nowego pokolenia lasu, sadzimy, pielęgnujemy i dbamy o drzewa. By zachęcić obywateli do udziału we wspólnej akcji sadzenia drzew, udostępnimy milion sadzonek rodzimych gatunków. To ważne, aby przy okazji edukować, że te gatunki nie zaburzają bezpieczeństwa ekosystemów. Akcja #sadziMY jest wkładem Lasów Państwowych w realizację unijnego celu posadzenia trzech miliardów drzew w krajach Wspólnoty – informuje Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Przypomnijmy - Unia Europejska zobowiązała się, że do 2030 r. posadzi dodatkowe trzy miliardy drzew. Zobowiązanie to wpisuje się w unijne działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałania zmianie klimatu. Dzięki realizowanej przez Lasy Państwowe akcji #sadziMY każdy z nas może przyłączyć się do realizacji unijnego celu dla klimatu i przyrody.

Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Stoiska z sadzonkami można też spotkać w centrach niektórych miast. Dokładne lokalizacje najlepiej sprawdzić na stronach internetowych nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.

Leśnicy rozdają sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.