Asset Publisher Asset Publisher

Łowiectwo

Teren administrowany przez Nadleśnictwo Manowo podzielony jest na osiem obwodów łowieckich. Siedem z nich jest wydzierżawionych kołom łowieckim takim jak: „Bekas", „Jeleń", „Bażant", „Żerań". „Oręż" i „Trop". Jeden obwód wyłączony jest z wydzierżawienia i użytkowany jest jako Ośrodek Hodowli Zwierzyny Zarządu Okręgowego PZŁ w Koszalinie. Nadleśnictwo nadzoruje bezpośrednio gospodarkę łowiecką nad dwoma wydzierżawionymi obwodami („Jeleń" i „Bażant"). Nad pozostałymi wydzierżawionymi obwodami nadzór sprawują nadleśnictwa ościenne. Natomiast nad obwodem OHZ czuwa Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku. Nasze obwody łowieckie zostały zakwalifikowane do obwodów o średniej jakości. Najważniejszą zwierzyną łowną są jelenie, sarny i dziki. Od kilku lat w części zachodniej nadleśnictwa żyją również introdukowane daniele.

 

M.Traczyński


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Co w lesie huczy?

Co w lesie huczy?

Nadleśnictwo Manowo zaprasza na wydarzenie „Co w lesie huczy?”.

Spotkanie ma charakter warsztatów, podczas których leśnicy opowiedzą jak rozróżnić odgłosy sów, jakie są metody ich poszukiwania i ochrony. Najciekawszą częścią wydarzenia będzie wyprawa do lasu, na nocne nasłuchy! Wszystko będzie możliwe dzięki telefonom komórkowym! Telefon zastępuje magnetofon czy dyktafon i w sam raz nadaje się do stymulacji głosowej sów, czyli wabienia.

Kiedy:

15 marca (piątek) godz. 18.00

Gdzie:

Siedziba Nadleśnictwa Manowo

Program wydarzenia:

- wykład, prezentacja o sowach prowadzona przez leśnika, ornitologa Pawła Taleckiego,

- wyprawa do lasu na nasłuchy,

- rozmowy o sowach i lesie przy ognisku.

Jeżeli chcecie się Państwo wybrać na wydarzenie z dzieckiem, to prosimy, oceńcie wspólnie, czy najmłodsi odkrywcy lasu dadzą radę przejść około 5 km, czy wytrzymają w ciszy, nasłuchując sowy i czy nie boją ciemności. Gdy nie jedna wyprawa do lasu za Wami, to wydarzenie „Co w lesie huczy?” jest właśnie dla Was!